Event_21490

Larvik Jazzklubb: Schemes Quartet

Veslemøy Narvesen er det nye stjerneskuddet på den europeiske trommescenen. Til Larvik har hun tatt med seg en veldig spennende kvartett!

Schemes er et nytt og friskt kvartett-pust på den norske jazzscenen. Musikerne møttes på Jazzlinja i Trondheim høsten 2021, og har siden den gang spilt sammen med et fokus på å forene sine fascinasjoner for ulike musikalske retninger. Bandet karakteriseres av eksplosive og energiske liveopptredener der improvisasjon leder veien for lyriske og moderne komposisjoner. Musikken deres er ukonvensjonell og kontrastfylt; intrikate låter som bindes sammen av åpne strekk og bruk av improvisasjonsteknikker. Inspirasjonen deres er hentet fra jazzscenen i Berlin, New-York og Skandinavia og navn som Keith Jarrett, Petter Eldh, Hanna Paulsberg og Immanuel Wilkins.

Bandets medlemmer har bakgrunn fra andre prosjekter som Kongle Trio, Superspreder, Skaali Kvartett, og Tog.

Schemes:
Brede Sørum – Saxofon
Oliver Skou-Due – Piano
Bendik Løland Lundsvoll – Kontrabass
Veslemøy Narvesen – Trommer

Det siste året har bandet spilt konserter på Copenhagen Jazzfestival, Mandaljazz, Oslo Jazzfestival og Jazzincubator på Dølajazz. Høsten 2023 skal bandet spille inn sin debutplate og legger ut på en lengre turnè der de besøker Larvik Jazzklubb!

snacks-tallerken

Snackstallerken

Unn deg vår smakfulle snackstallerken i forbindelse med konsert/ forestilling på Sanden Scene.

Tallerkenen er et lett måltid og inneholder ulike tapas-snacks, skinker, utvalg av oliven, oster osv. Innhold vil variere ut fra sesong. Kjøpes enkelt når du kjøper billett til forestilling. Tallerken hentes i baren ved ankomst, og er ferdig tilberedt når dørene til konserten åpner.

Pris: 195,-

Allerede kjøpt billett til denne forestillingen?
…og du ønsker å kjøpe snackstallerken i tillegg? Klikk på knappen «Mat og drikke informasjon», som du finner under «Kjøp billett» på høyre side. Her blir du vist videre hvor du skal bestille.

NB! Begrenset antall så her lønner det seg å være tidlig ute!

Velkommen til Larvik Jazzklubb!

Vårt mål er å presentere jazz og beslektede musikkformer for Larviks befolkning. Vi satser på å arrangere en konsert pr måned, med en bred musikalsk profil av høy kvalitet. Vi tar med oss tradisjonen fra Henning “Jazz” Nilssen og klubben som holdt til på Cafena på 70-tallet, så kom og opplev magien med levende musikk! På Sanden scene, den beste i byen! Kanskje savner du et utekonsept der du hører til og møter folk for felles opplevelser, både musikalsk og sosialt?

Vi håper du har lyst til å bli medlem og bidra til et musikalsk mangfold:
Kontingent er kr 300 pr år.

Vipps 753078
Bankkonto 2510 23 23346

Dette gir rabatterte billetter til alle våre arrangementer.

Følg oss på Facebook her!

Se alle våre arrangement her!

FREDAG 29.0920.00SANDEN SCENE

PRIS: 245,- TIL 295,-

Praktisk informasjon

Varighet: 2t. inkl. pause Aldergrense: Tillatt for alle Sal: Sanden Scene Stå/ Sitte: Sitteplasser, unumm. Arrangør: Bølgen Kulturhus & Larvik Jazzklubb

Mat og drikke informasjon

Utenom våre ordinære åpningstider åpner baren minimum 1 time før flesteparten av våre konserter/ forestillinger.
I arrangementsbaren får du kjøpt drikke og enkel snacks.

Les mer om Sanden og finn åpningstider her.

Hvis du allerede har kjøpt billett til kun forestilling, men ønsker å kjøpe mat nå så kan du det ved å trykke på knappen under!

Mat & drikke til denne forestillingen:

Kjøp mat/drikke

Jul på Bølgen!

Skap gode minner med de du er glad i, sammen med oss!

Kanskje du også liker…

Kultur rett i innboksen?

Få med deg alt som skjer på Bølgen!

Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få spesialtilbud og siste nytt.

Innhold

Snarveier

Praktisk informasjon her

Hva er åpningstidene?

Jeg vil arrangere noe!

Jeg ønsker å leie lokale!

Siste nytt fra Bølgen →