Event_23947

Agder Nye Teater: Hvem drepte faren min

For de som har alt, endrer politikken nesten ingenting. For de andre er det snakk om liv og død.

Hvem drepte faren min er en nyskrevet, eksplosiv monolog av litteratur-stjernen Edouard Louis. Det handler om en sønn som brøt all kontakten med faren i ung alder, men som nå ønsker å finne ut hva man kan gjøre for å finne sammen igjen før faren dør. Louis er opptatt av klasseforskjeller og de mekanismene i samfunnet som skaper mindreverd, utslitte kropper og sviktende respekt for den moderne arbeiderklassen.

Hvem drepte faren min er et protestskriv på vegne av en far som har fått kroppen ødelagt av hardt arbeid på fabrikken. Som mister retten til medisiner og får trygden redusert av politikerene. En far som lever et liv ingen vil høre om. Hvem drepte faren min er et kjærlighetsbrev fra en sønn.

Agder Nye Teater fra Arendal har skapt en intens sceneversjon av fortellingen som kombinerer teater og dans. Forestillingen er et samarbeid mellom skuespiller Gina Lindås Theodorsen, danser og koreograf Charlott Utzig og regissør Magnus Sparsaas.

Les mer på Agder Nye Teater sine nettsider her

SøNDAG 18.0219.00STORSALEN

PRIS: 100,- TIL 300,-

Praktisk informasjon

Varighet: 90 min. uten pause Aldergrense: Tillatt for alle Sal: Storsalen Stå/ Sitte: Sitteplasser, nummerert Arrangør: Bølgen Kulturhus & Agder Nye Teater

Mat og drikke informasjon

Utenom våre ordinære åpningstider åpner baren minimum 1 time før flesteparten av våre konserter/ forestillinger.
I arrangementsbaren får du kjøpt drikke og enkel snacks.

Les mer om Sanden og finn åpningstider her.

Jul på Bølgen!

Skap gode minner med de du er glad i, sammen med oss!

Kanskje du også liker…

Kultur rett i innboksen?

Få med deg alt som skjer på Bølgen!

Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få spesialtilbud og siste nytt.

Innhold

Snarveier

Praktisk informasjon her

Hva er åpningstidene?

Jeg vil arrangere noe!

Jeg ønsker å leie lokale!

Siste nytt fra Bølgen →