Om Bølgen Kulturhus

Bølgen Kulturhus ble åpnet lørdag 10. oktober 2009, og er tegnet av Niels Torp Arkitekter. Huset har en bølgende takkonstruksjon som en duvende dønning, derav navnet Bølgen. Kulturhuset ligger på det gamle kaiområdet i indre havn i byen, og har panoramautsikt utover Larviksfjorden i sør. Huset rommer konsertsaler, møterom, galleri, kino, kiosk og restaurant.

Ansatte 

Andreas Gilhuus
Daglig leder / Booking
924 99 256 // andreas@bolgenkulturhus.no

Stig N. Andersen
Grafisk designer / markedskoordinator
952 45 063 // stig@bolgenkulturhus.no

Kim Samuelsen
Restaurantsjef Sanden
988 07 458 // kim@bolgenkulturhus.no

Espen Solum
Teknisk sjef
900 48 832 // espen@bolgenkulturhus.no

Dagfinn Apelland
Lydtekniker
906 86 161 // dagfinn@bolgenkulturhus.no

Lisbeth Fevang
Arrangementsvert
458 51 326 // lisbeth@bolgenkulturhus.no

Christian Lorentzen
Arrangementssjef
414 41 695 // christian@bolgenkulturhus.no

Tone Kjeseth Larsen
Produksjonsleder
952 31 767 // tone@bolgenkulturhus.no

Kjetil Viker
Driftssjef
994 42 928 // kjetil@bolgenkulturhus.no

Lasse Brennvall
Kinosjef
982 31 185 // lasse@bolgenkulturhus.no

Jan Cato Skjelbred
Lydtekniker
458 00 232 // jan.catos@bolgenkulturhus.no

Guro Hellenes Svanes
Markedssjef
930 89 478 // guroh@bolgenkulturhus.no

Linn Ambjørnsen (i permisjon)
Markedssjef

Eli R. Kjendalen
Konferanseansvarlig
915 48 353 // eli@bolgenkulturhus.no

Anne Marte Espeseth
Administrasjonssjef
977 38 561
annemarte@bolgenkulturhus.no

Tove Høeg
Billettsalg/ skrankebetjening
331 72 400// tove.hoeg@bolgenkulturhus.no

Kommende arrangementer


Smartine – oppdrag Glitterhavn

Teatersalen
Les mer...

Kjøp billett

Black & Lekker jubilerer – i juledrakt

Storsalen
Les mer...

Kjøp billett

Riksteatret: Georgs magiske medisin

Storsalen
Les mer...

Kjøp billett