Om Bølgen Kulturhus

Bølgen Kulturhus ble åpnet lørdag 10. oktober 2009, og er tegnet av Niels Torp Arkitekter. Huset har en bølgende takkonstruksjon som en duvende dønning, derav navnet Bølgen. Kulturhuset ligger på det gamle kaiområdet i indre havn i byen, og har panoramautsikt utover Larviksfjorden i sør. Huset rommer konsertsaler, møterom, galleri, kino, kiosk og restaurant.

Ansatte 

Camilla Svendsen
Daglig leder
41 40 88 69
camilla.svendsen@larvik.kommune.no

Anne Marte Espeseth
Kinosjef
977 38 561
annemarte@bolgenkulturhus.no

Christian Lorentzen
Arrangementsjef
414 41 695‬
ChristianL@bolgenkulturhus.no

Stig N. Andersen
Grafisk designer / markedskoordinator
952 45 063 // stig@bolgenkulturhus.no

Kim Samuelsen
Restaurantsjef Sanden
988 07 458 // kim@bolgenkulturhus.no

Linn Ambjørnsen
Markedssjef
456 93 537‬ // linn@bolgenkulturhus.no

Tone Kjeseth Larsen
Produksjonsleder
952 31 767 // tone@bolgenkulturhus.no

Kjetil Viker
Driftssjef
994 42 928 // kjetil@bolgenkulturhus.no

Jan Cato Skjelbred
Lydtekniker
458 00 232 // jancato@bolgenkulturhus.no

Espen Solum
Teknisk sjef
900 48 832 // espen@bolgenkulturhus.no

Eli R. Kjendalen
Konferanseansvarlig
915 48 353 // eli@bolgenkulturhus.no

Tove Høeg
Billettsalg/ skrankebetjening
331 72 400// tove.hoeg@bolgenkulturhus.no

Fatou N’guessan
Økonomimedarbeider
990 87 686‬ // fatou@bolgenkulturhus.no

Dagfinn Apelland
Lydtekniker
906 86 161
dagfinn@bolgenkulturhus.no

Lisbeth Fevang
Arrangementsvert
458 51 326 // lisbeth@bolgenkulturhus.no

Kommende arrangementer


Relikvier – Torgeir Wittersø Skancke

Galleri Bølgen
Les mer...

Kjøp billett

Archerspelet 2022

Tollerodden
Les mer...

Kjøp billett

Relikvier – Dialogkveld: Hvordan redde naturen sammen?

Galleri Bølgen
Les mer...

Kjøp billett